1 2 3 4 5

Aktualności RSS

201611050029IGA4324s2
"Bocian" skuteczniejszy od Wrony, Gdańsk lepszy od Warszawy (05.11.2016) Autor: Michał Rudnicki

Siatkarze LOTOSU Trefla po znakomitym meczu rozprawili się z ONICO AZS-em Politechniką Warszawską i wywalczyli bardzo cenne trzy punkty. 24 punkty zdobył Damian Schulz, którego seria asów w czwartym secie walnie przyczyniła się do końcowego sukcesu.

LOTOS Trefl Gdańsk - ONICO AZS Politechnika Warszawska 3:1 (25:20, 23:25, 25:16, 25:20)

LOTOS Trefl: Pietruczuk (5 punktów), Schulz (24), Pashytskyy (8), Gawryszewski (3), Mika (16), Masny (4), Gacek (libero) oraz Stępień, Romać, Grzyb (5)

ONICO AZS: Zagumny, Wrona (3), Samica (12), Filip (11), Świrydowicz (7), Kwolek (4), Olenderek (libero) oraz Halaba (7), Mikołajczak (12), Firlej

MVP meczu: Michal Masny (LOTOS Trefl)

Widzów: 2650

Liczby meczu:

0 - tyle porażek w tym sezonie ponieśli gracze LOTOSU Trefla w meczach z drużynami, które w poprzednich rozgrywkach nie sięgnęły po medal.
2 - tyle razy w tym sezonie sięgnął już po statuetkę najlepszego gracza meczu Michal Masny. W sobotnim spotkaniu nie tylko znakomicie dzielił piłki między swoich kolegów, ale też sam dwukrotnie skutecznie kiwnął i zaliczył po jednym punkcie w zagrywce i bloku. Najdłużej ze wszystkich przebywał też w polu zagrywki.
3 - tyle asów serwisowych z rzędu zaliczył w czwartym secie Damian Schulz. Wcześniej atakujący LOTOSU Trefla dołożył jeszcze jedną punktową zagrywkę.
4 - tyle punktów w polu zagrywki zaliczył także Paweł Mikołajczak. Były gracz żółto-czarnych swoim serwisem sprawił sporo problemów gdańszczanom i chociaż rozpoczął mecz w rezerwie, okazał się jednym z dwóch najlepiej punktujących graczy swojej drużyny.
24 - tyle punktów zdobył Damian Schulz, atakując ze skutecznością 53 proc., dokładając do tego dwa punkty i wspomniane cztery asy. Przedmeczowy pojedynek "Bocian" vs Wrona zatem rozstrzygnięty został zdecydowanie na korzyść atakującego LOTOSU Trefla, który swą ksywkę zyskał w pierwszych latach swojej kariery.
31 - tyle zagrywek zepsuli łącznie gracze obu zespołów. Jak istotne było podjęcie ryzyka w polu serwisowym, pokazały jednak popisy Schulza i Mikołajczaka w czwartym secie. Ten element mógł zadecydować o zwycięstwie w meczu i ostatecznie przechylił szalę na gdańską stronę.
50 - tyle procent ataków skończyli gracze LOTOSU Trefla. Podobny wskaźnik uzyskali w przyjęciu, dobrze odbierając ponad połowę zagrywek rywali.
71 - tyle procent skuteczności w ataku zaliczyli gdańszczanie w czwartym secie.
75 - tyle procent skuteczności w ataku zaliczyli dwaj środkowi z podstawowego ustawienia LOTOSU Trefla. Zmiennik Bartosza Gawryszewskiego, Wojciech Grzyb, był nieco mniej skuteczny, ale za to trzykrotnie blokował rywali.